O táboře

HISTORIE

     Historie tábora Na Mlejnku sahá až do 70. let minulého století, kdy letní dětský tábor pořádala Pionýrská skupina z Benátek nad Jizerou. V roce 1991 pořádání tohoto tábora převzala firma VONBUS s.r.o. , která má v pořádání tohoto tábora již téměř 30-letou praxi.

     Naše tábořiště se nachází asi 15 minut chůze od městečka Dubá, cca 8 km od Doks. Tábor leží na soukromém pozemku v údolí u rybníka, na okraji lesa. Protéká zde mělký potok, který výborně poslouží k ochlazení při horkých letních dnech. Na dosah máme také přírodní koupaliště, které se nachází v Nedamově (cca 15 minut chůze). Kapacita tábora je max. 60 dětí. Děti jsou rozděleny do 4 smíšených oddílů. O každý oddíl se starají 1-2 dospělí vedoucí + instruktor, kteří mají zkušenosti s prací s dětmi. Více jak polovina vedoucích na Mlejnek jezdí již déle jak 20 let, někteří i podstatně déle :). Každý oddíl má 1x za 4 dny službu. Při službě se oddíl včetně vedoucích stará o úklid tábora, přípravu dřeva na topení, mytí nádobí, případně drobnou pomoc v kuchyni (zdobení chlebů, …) a zajišťuje noční hlídky. Děti hlídají ve dvojicích + má službu 1 dospělý.

 

UBYTOVÁNÍ

     Ubytování je ve 2 lůžkových podsadových stanech s podlážkou, zvlášť děvčata a zvlášť chlapci. Stany jsou bez elektřiny, proto mobilní telefony děti mohou nechat klidně doma. Spojit se svými milovanými ratoslestmi se můžete kdykoliv prostřednictvím hospodářky nebo hlavního vedoucího.

 

STRAVA

     Stravování je zajištěno přímo v táboře, vaří se ve dřevěném srubu, který je vybaven sporáky, el. troubami, vojenskou el. pánví a lednicemi. Podává se snídaně, oběd, svačina, večeře, druhá večeře. Domácí strava naší šéfkuchařky a hospodářky je samozřejmostí. Pitný režim je zajištěn 24 hodin denně (čaj, šťáva, voda). Jako jídelna slouží velký vojenský stan (hangár) se stoly a lavicemi.

 

HYGIENA

     Hygiena je zajištěna polní umývárnou s tekoucí studenou vodou a polními sprchami s tekoucí teplou vodou. U umývadel je k dispozici tekuté mýdlo. WC je suché, tzv. kadibudky. Každé WC má omyvatelné plastové prkénko, k dispozici je toaletní papír a před WC je umístěn barel s tekoucí vodou a tekutým mýdlem na umytí rukou.

 

TÁBOROVÝ REŽIM

     Den začíná budíčkem (kolem 08:00 – 08:30 hodin), následuje rozcvička, ranní hygiena a poté  snídaně.  Po dopoledním programu čeká osazenstvo tábora oběd a načerpání sil při poledním klidu. Následuje odpolední program, poté  svačina, opět program a následně večeře. Po večeři mají děti osobní volno. V podvečerních a večerních hodinách se děti mohou těšit na  posezení u táboráku. Následuje večerka (ve 22 hodin). Na řadu však může také přijít i noční bojovka nebo stezka odvahy. Budíček a večerka je přizpůsoben počasí, kázni a předcházejícímu nebo nastávajícímu programu. 

     Během tábora na děti čeká spousta aktivit, kdy zapojí tělo, ducha i mysl. Těšit se mohou na celotáborovou hru, táborový ples nebo diskotéku,  letní kino, rockový koncert našich vedoucích, lanové překážky pod dohledem našich zkušených instruktorů (například oblíbený přejezd přes přilehlý rybník). Dále pak spousta her a sportovních klání. Náš tým vedoucích je schopný velice dobře improvizovat i při nepřízni počasí, proto se nemusíte bát, že by se děti nudily.

 

Naším cílem je užít si s dětmi spousty legrace a vytvořit pro děti prostředí, na které budou rádi vzpomínat!

 

*Provoz tábora, jídelníček , kvalitu pitné vody, schopnost vedoucích pracovat s dětmi, oprávnění k vykonávání funkce zdravotníka a kontrolu zdravotních průkazů personálu každoročně schvaluje a kontroluje hygienická stanice v České Lípě, která každoročně provádí i namátkovou kontrolu.

**Zdravotní dozor má na starosti táborový zdravotník. S případnými úrazy nebo závažnějším onemocněním jezdíme do nemocnice do České Lípy.